20 سوال مهم و متداولUsername و Password پیش فرض برای مودم های D-Link چیست؟
IP Address : 192.168.1.1
Username: admin
Password:admin


تفاوت اینترنت روتر و اکسس پوینت در چیست؟
تفاوت اصلی این دو محصول در کاربرد آنها می باشد که کاربرد اکسس پوینت بی سیم نمودن داده ها از پورت ورودی شبکه دستگاه می باشد و کاربرد اینترنت روتر به اشتراک گذاری اینترنت به چند کاربر بصورت همزمان(قابلیت NAT) می باشد که در برخی از مدل های آن این اشتراک گذاری بصورت بی سیم نیز می باشد.دلایل چشمک زدن چراغ DSL بروی مودم ها چه می باشد؟
معمولا دلایل زیر باعث چشمک زدن DSL چراغ می شود :
الف- عدم راه اندازی خط DSL از سمت سرویس دهنده
ب-  نویز دار بودن خط تلفن در سیم کشی ساختمان
ج- عدم استفاده از Splitterقبل از مودم
د- استفاده از پریزهای ضد برق قبل از مودم
ی- عدم اتصال خط تلفن به مودمچرا مودم من با کامپیوتر ارتباط ندارد ؟
در صورتی که مودم شما wireless است در ابتدا جهت تنظیمات مودم با کابل همراه مودم ( LAN ) به آن متصل شوید .
حتما از تنظیم صحیح کارت شبکه کامپیوتر خود شامل نصب درایور و آدرس IP آن اطمینان حاصل نمائید .
جهت دریافت راهنمای نصب به بخش دانلود مراجعه کنید .


IP Address و Username و Password پیش فرض برای روتر ها چیست ؟
IP Address : 192.168.0.1
Username: admin
Password: "Blankآیا دو مودم بروی یک خط DSL همزمان کار می کند؟
خیر این امکان وجود ندارد.آیا اضافه کردن آنتن به دستگاه های بی سیم باعث افزایش محدوده تحت پوشش بی سیم می شود؟
در صورت پشتیبانی توان خروجی دستگاه سطح پوشش کمی بیشتر می شود ولی در اکثر موارد اضافه کردن آنتن باعث پایداری سیگنال بی سیم می شود .
بدیهی است اتصال آنتن با توان اضافی، باعث کاهش سیگنال نهایی می شود. (حتما به مشخصات فنی تجهیزات مراجعه شود)IP Address و Username و Password پیش فرض برای اکسس پوینت ها چیست؟

(IP Address : 192.168.0.50
Username: admin
Password: (Blank)


بهترین راه حل بهبود سیگنال بی سیم در محیط های بزرگ چیست ؟
بهترین راه حل برای بهبود سیگنال بی سیم اضافه کردن اکسس پوینت و طراحی صحیح محل های قرارگیری اکسس پوینت ها می باشد.آیا در صورت تنظیم کردن مودم / روتر ADSL در حالت Bridge ، امکان ارائه سرویس اینترنت بر روی شبکه بی سیم وجود دارد ؟
خیر، می بایست مودم در حالت PPPOE تنظیم گردد.


از پورت USB موجود بر روی دستگاه DSL-2750U و DSL-2770L چه استفاده هایی می توان کرد؟
جهت اتصال دانگل های 3G و همچنین به اشتراک گذاری پرینترهای دارای پورت USB ، می توان استفاده شود.


چرا بعد از قرار گرفتن سیم کارت درون مودم DWM-156 و اتصال به کامپیوتر، مودم توسط نرم افزار connection manager پیدا نمی شود؟
ابتدا از طریق منوی Device Manager ویندوز اطمینان حاصل فرمایید که مودم توسط کامپیوترشناسایی شده باشد. در غیر این صورت مودم را از کامپیوتر جدا کرده، سپس کامپیوتر را restart نمایید. و بعد از بوت شدن سیستم عامل به صورت کامل، مودم را بر روی یک پورت USB دیگر کامپیوتر خود متصل نمایید. اگر مشکل همچنان برقرار بود، ابتدا از برنامه connection manager خارج شوید. و مودم را جدا نمایید .اگر سیستم عامل شما ویندوز 7 و یا ویستا می باشد وارد control panel à programs & features و اگر ویندوز XPمی باشد وارد Add or remove program à control panel شوید و برنامه Link connection manager D- را حذف نمایید. سپس مودم DWM-156 به همراه سیم کارت را مجدداً به کامپیوتر متصل کرده و دوباره برنامه D-Link connection manager را نصب نمایید. در صورتی که مشکل همچنان برقرار باشد، مودم DWM-156 و سیم کارت می بایست از لحاظ سخت افزاری بررسی گردند.


سرعت اینترنت در محصولات 3G/4G چقدر می باشد؟
سرعت اینترنت بر روی محصولات 4G/3G بستگی به سرعت ارائه شده توسط اپراتور سیم کارت دارد .آیا امکان اتصال KVM به DVR یا چند مانیتور وجود دارد؟
خیر ، زیرا  این دستگاه برق مورد تغذیه خود را از طریق پورت های PS/2 و یا USB خود دریافت  می نماید .ضمنا طراحی این دستگاه صرفا جهت سوئیچ ارتباط بین دو دستگاه در آن واحد می باشد. در صورت نیاز به پخش همزمان تصویر بر روی چند مانیتور، می توان از دستگاه های Monitor switch استفاده کرد.


چگونه می توان مودم / روترهای بی سیم و اکسس پوینت ها را به تنظیمات پیش فرض کارخانه ای برگرداند؟
نیاز است تا دکمه Reset دستگاه را وقتی دستگاه روشن می باشد ، به مدت 30 ثانیه نگه داشت.


چگونه می توان بر روی شبکه بی سیم مودم / روترهای بی سیم، رمز گذاشت؟
ابتدا با مراجعه به آدرس مدیریت دستگاه(مثلا : 192.168.1.1//:http) به بخش wireless setting مراجعه نموده و مقدار گزینه security mode را در حالت WPA-Psk یا WPA-personal قرا داده و نهایتا یک رمز عبور حداقل 8 کاراکتری را به عنوان رمز شبکه بی سیم برای گزینه passparase یا preshared انتخاب نمایید.


آیا می توان با دستگاه DWM-156 بصورت گروهی پیامک ارسال نمود؟
بله . امکان ارسال پیام کوتاه تا حداکثر 100 مخاطب در هر نوبت ارسال وجود دارد.دلیل شنیدن صدای اضافه KVM ها در برخی موارد چیست؟
وصل نبودن پورت های PS/2  و یا USB به KVM  باعث ایجاد صدا می شود.چرا با وجود اینکه نام اپراتور و نشانگر سطح سیگنال در نوار پایین نرم افزار connection manager دستگاه DWM-156 نمایش داده می شود، امکان برقراری اتصال موجود نیست ؟
به منوی تنظیمات و صفحه اطلاعات عیب یابی مراجعه کرده و بررسی نمایید که گزینه های ثبت در شبکه CS و ثبت در شبکه PS در وضعیت Registered و همچنین گزینه اتصال به شبکه PS در وضعیت Attached باشد. در غیر این صورت در مکان جغرافیایی و زمان دیگری، مجدداً وضعیت گزینه های مذکور را بررسی نمایید تا اینکه در حالت Registered و Attached قرار گیرند.


چرا بعد از کلیک کردن بر روی دکمه اتصال در نرم افزار DWM-156، ارتباط دیتا برقرار نمی شود؟
ابتدا از صحت قرارگیری سیم کارت درون مودمDWM-156 اطمینان حاصل فرمائید. در حالت نرمال در نوار پایین برنامه connection manager ، نشانگرسطح سیگنال و نام اپراتور می باید نمایش داده شود.